E BUJSHME NGA ANGLIA | De Gea drejt Serie A me parametra zero?

26 Shtator 2022
21:25
Telesport
back button

Në këto orë, tifozët e Juventusit po dëgjojnë me vëmendje një sugjerim interesant të merkatos, gjeneruar nga një “telenovele” në media mes Italisë dhe Britanisë së Madhe. Ky është pasardhësi i mundshëm i Wojciech Szczesny në rolin e portierit të Juventusit. Emri – luks sigurisht – është ai i David De Gea.

Por le t’i rindërtojmë të gjitha. Thashethemet e para erdhën nga Italia, ku Calciomercato.com foli për interesimin e Juventusit për blerjen e De Geas këtë verë, në fund të kontratës aktuale që e lidh atë me Manchester United.

Drejtuesit e Zonjës së Vjetër do të ishin të bindur për mirësinë e operacionit jo vetëm për përmirësimin teknik që do të përfaqësonte, por edhe në nivel ekonomik (portieri i kombëtares spanjolle do të mbërrinte në transfertë të lirë).

Teza u konfirmua nga Football Insider, një portal në Angli, i cili flet për reflektimet e United për vetë De Gean. Dyshimi është se mund të mos përfaqësojë një hipotezë të besueshme për një të ardhme afatgjatë.

Nëse konfirmohet hutimi, kontrata që skadon në qershorin e ardhshëm nuk do të rinovohet. Në atë pikë, Fury e Kuqe do të ishte e lirë të gjente një strehim tjetër. Të shohim nëse do të jetë Torino.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit