E BUJSHME nga Anglia! Ish-kapiteni dhe ikona e klubit synon ta blejë Manchester United

24 Nëntor 2022
14:24
Alfred Lleshi
back button

Të shohësh David Beckham si një nga pronarët e rinj të Manchester United nuk është aq larg sa duket. “Glazers” kanë nxjerrë në shitje klubin e “Old Trafford” dhe ish-futbollisti është i hapur për negociata për ta marrë atë.

Sipas informacioneve në shtypin anglez, Beckham do të kishte thënë se është i hapur për bisedime me çdo blerës të mundshëm të Manchester United. Ish-futbollisti nuk kishte mundësi të merrte vetë një nga lojtarët e mëdhenj të Premier League, por mund të bëhej pjesë e një kompanie investimi për të blerë klubin.

Informacioni i publikuar nga “The Times” zbulon se Beckham është i hapur për të zhvilluar bisedime me ofertuesit e mundshëm për Manchester United. Ai që ishte lojtar i “Djajve të Kuq” do të dëshironte të rikthehej në atë që ishte klubi i tij dhe ku ishte stërvitur si lojtar që nga radhët e të rinjve.

Marrëdhënia sentimentale e Beckham me Manchester United dhe dashuria e tifozëve mund t’i bëjnë “Glazers”, kur bëhet fjalë për shitjen, të zgjedhin kompaninë e investimeve në të cilën ish-futbollisti është aktiv.

“The Times” tregon gjithashtu se investitorë të ndryshëm iu afruan Beckham në të kaluarën, por bisedimet nuk u realizuan kurrë. Sipas këtyre informacioneve, ish-kapiteni i Anglisë do të ishte më i hapur se kurrë për të negociuar një marrëveshje, pasi Manchester United konfirmoi të martën se pronarët e tyre amerikanë ishin të gatshëm të shesin klubin.

Familja “Glazer”, e cila është përballur me kundërshtime të konsiderueshme gjatë mandatit të saj, njoftoi të martën se do të ishte e gatshme ta shesë klubin pas 17 vitesh si pronare e Manchester United.

Në deklaratën e tyre, pronarët aktualë të klubit nga “Old Trafford” thanë se do të shqyrtonin të gjitha opsionet, duke përfshirë “një investim të ri në klub, një shitje ose transaksione të tjera”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit