E BUJSHME NGA ANGLIA | Tottenham tenton që tani goditjen e madhe nga Milani! Detajet

21 Janar 2022
16:53
Telesport

Nëse Tottenham do të përcaktonte shitjen e Tanguy Ndombele te PSG (Roma dhe Napoli u raportuan gjithashtu të interesuara për mesfushorin francez), ata në të vërtetë mund të bëjnë çmos që të transferojnë në janar Franck Kessie.

Kështu ka raportuar edicioni i sotëm i The Guardian, i cili shpjegon sesi Conte dhe Paratici kanë planifikuar një ofertë konkrete për Milanin për të patur menjëherë mesfushorin e Fildishtë.

Kessie është një nga objektivat e parë të Spurs, të cilët dëshirojnë ta mbyllin akordin për të shmangur ankandet e larta në verë, kur edhe PSG, Manchester United dhe Barcelona do të donin të transferonin lojtarin falas, pasi kontrata e tij me Milanin skadon.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit