E bujshme nga Gjermania, zbulohet ideja e çmendur e Milan-it

6 Dhjetor 2023
14:58
Denis Hakanaj
back button

Milani ka në mendje një ide të çmendur për sezonin e ardhshëm: kuqezinjtë po synojnë të blejnë Thomas Muller me kosto zero.

Sipas asaj që raportohet nga Bild, klubi milanez është vënë në lëvizje për lojtarin e lindur në vitin 1989, kontrata e të cilit skadon në qershor 2024.

Milani, në fakt, është në kërkim të një lojtari me përvojë për të ndihmuar lojtarët e shumtë të rinj të rriten dhe ideja për të sjellë kampionin e botës 2014 në Itali tundon drejtuesit.

Ndërkohë, megjithatë, Bayern Munich po punon gjithashtu për rinovimin e kontratës, siç pranoi në një intervistë të fundit nga presidenti bavarez Herbert Heiner:

“Muller është një ikonë absolute e Bayern Munich dhe një lojtar me merita të mëdha këtu. Ne të gjithë duam që ai të përfundojë karrierën e tij këtu në Mynih. Ne jemi duke negociuar, unë jam optimist se ai mund të qëndrojë me ne”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit