E BUJSHME NGA SPANJA | Bayern mendon SUPERGODITJEN po u shit Lewandowski

23 Qershor 2022
22:21
Telesport

Zbulim i bujshem nga AS, i cili bën emrin e Cristiano Ronaldos si pasardhës i Lewandowskit (mbi të cilin Barcelona është fort presion dhe madje ka ofruar sipas lajmeve te fundit 35 mln euro) për sulmin e Bayern Munichut.

Portugezi, lexojmë, dëshiron të largohet nga Manchester United në këtë afat kalimtar veror dhe do të ishte emri i madh i zgjedhur nga bavarezët për të kompensuar lamtumirën e mundshme të polakut.

Bayern Munich e di mjaft mire se per te arritur te Ronaldo duhet qe ai te ule rrogen ne te pakten 12 mln euro neto dhe per kete arsye ka negociata dhe sondazhe me Jorge Mendes.

Ronaldo deshiron te luaje Champions League dhe nese Arsenal do te kishte shkuar, mund te mendonte transferimin te Gunners. Edhe pse dikur Bayern ka thene se Ronaldo eshte plakur, duket se gjerat kane ndryshuar.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit