E BUJSHME | Princi i Kurorës së Arabisë Saudite hap thesin për fitoren heroike dhe historike ndaj Argjentinës!

25 Nëntor 2022
18:53
Telesport

Gjërat po bëhen gjithnjë e më të bukura për futbollistët e Arabisë Saudite. Jo vetëm që “Skifterët e Gjelbër” po shijojne fitoren e tyre historike ndaj Argjentinës, por gjithashtu po shpërblehen shumë për të.

Arabia Saudite beri nje pjese te dyte legjendare për të mposhtur Argjentinën 2-1 më 22 nëntor dhe kombi arab menjëherë shpalli një festë publike për të nesërmen për të festuar fitoren. Lojtarët tani janë të vendosur të përfitojnë për heroizmat e tyre.

Raportet e fundit sugjerojnë se Princi i Kurorës Mohammed bin Salman do t’i blinte secilit lojtar një Rolls Royce Phantom. Siç vërehet nga Car and Driver, një Rolls Royce i ri vlerësohet në 460 000 dollarë. Ai ka një motor V12 dhe konsiderohet të jetë një nga makinat luksoze më të rehatshme në planet.

Ekzistojnë gjithashtu një mori opsionesh personalizimi të ofruara nga fabrika. Arabia Saudite shpall një festë publike për të festuar fitoren historike kundër Argjentinës në Kupën e Botës FIFA Arabia Saudite e ka shpallur të mërkurën, 23 nëntorin, si festë publike, pas fitores historike të Kupës së Botës në FIFA ndaj Argjentinës, favoritëve para turneut.

Skifterat e Gjelbër mahnitën dy herë kampionët e botës me një fitore permbysese  2-1, e cila do të mbetet si një nga tronditjet më të mëdha në historinë e Kupës së Botës. Lionel Messi vendosi La Albiceleste në avantazh pas vetëm 10 minutash, por atyre iu anuluan tre gola për pozicion jashtë loje, raportoi Sports Brief

Tifozët e Arabisë Saudite talleshin me Lionel Messin me festën e famshme ‘Siuuu’ të Cristiano Ronaldos pas fitores së vendit ndaj Argjentinës. Arabia Saudite bëri një sukses madhështor të martën, më 22 nëntor, duke u rikthyer nga goli për të siguruar një fitore historike 2-1 kundër favoritëve para turneut. Në këtë proces, Skifterat e Gjelbër të Arabisë Saudite u bënë skuadra e parë jo-evropiane që mundi La Albiceleste në Kupën e Botës që nga Kameruni në vitin 1990.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit