E BUJSHME | Zbulohet se sa i kushtoi shkarkimi i Koeman klubit të Barcelona-s. Holandezi hoqi dorë edhe nga 2 mln euro

26 Nëntor 2021
21:31
Telesport

Përfundimi i parakohshëm i kontratës së Ronald Koeman i kushtoi Barcelonës 10 milionë euro, me holandezin që hoqi dorë nga pretendimi për të marrë dy milionë të tjera që do t’i takonin sipas kontratës.

Detajet e marrëveshjes u zbuluan në shtypin spanjoll një muaj pas shkarimit të trajnerit, i cili më pas u zëvendësua përkohësisht nga Sergi derisa Xavi më në fund mori frenat e ekipit të parë.

Koeman ishte punësuar me Bartomeu ende në presidencën e Blaugranas. Pas ardhjes së Laportës, marrëdhëniet me drejtuesit e lartë të kompanisë ishin përkeqësuar. Tashmë në fund të sezonit të kaluar kompania kishte kërkuar zëvendësues në merkato, por pa sukses.

Rezultatet e dobëta këtë sezon e përkeqësuan situatën dhe pas humbjes ndaj Vallecanos erdhi shkarkimi.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit