E bujshme, Zinedine Zidane refuzon ofertën 150 milionë euro

25 Maj 2023
22:06
Denis Hakanaj
back button

Sipas lajmit të dhënë nga footmercato, për Zinedine Zidane ka ardhur një ofertë marramendëse nga Arabia Saudite.

Skuadra në fjalë është Al Nassr, që kohët e fundit është ndarë nga Rudi Garcia dhe që ka në radhët e saj Cristiano Ronaldo-n.

Oferta për Zidane ka qenë një kontratë dyvjeçare prej 150 milionë eurosh. Gjithmonë sipas medias franceze, Zidane e ka refuzuar.

Disa emra të profilit të lartë si Jose Mourinho dhe Zinedine Zidane ishin të lidhur me marrjen e drejtimit në Al-Nassr sezonin e ardhshëm.

Cristiano Ronaldo ka pasur një ecuri të jashtëzakonshme nën drejtimin e Zidane. Francezi mori drejtimin e Real Madridit pasi Rafael Benitez u shkarkua në mesin e sezonit 2015-16.

Ronaldo fitoi tre Champions League nën drejtimin e francezit dhe ishte golashënuesi më i mirë në të gjitha ato edicione.

Portugezi luajti 114 ndeshje nën drejtimin e Zidane, duke shënuar 112 gola dhe duke dhënë 30 asiste.

Ndërkohë, Al-Nassr do të mbetet pa trofe këtë sezon nëse nuk e fiton Ligën Pro Saudite. Ata kanë 63 pikë nga 28 ndeshje dhe janë 6 pikë mbrapa kryesuesve të Al-Ittihad.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit