E FUNDIT | Barcelona arrin akordin personal me lojtarin e La Liga, tani priten 30 mln euro

18 Gusht 2022
23:33
Telesport
back button

Ka një objektiv të ri për mbrojtjen e Barcelonës, argjentinasi Juan Foyth. Aktualisht në fuqi te Villarreal, dje përfaqësuesit e tij takuan drejtuesit e Blaugranas, gati për të paraqitur një ofertë zyrtare prej 30 milionë euro plus bonuse të ndryshme për të bindur Nëndetësen e Verdhë dhe për të siguruar klasin ’98.

Drejtuesit e kompanisë që mban kartonin e dikurshëm të Tottenhamit, megjithatë, do të hezitonin ta shesin atë tani. Këtë e raporton Jijantes. Sot, Gerard Romero ka leshuar edhe azhornimet e fundit:

“Barça pothuajse ka arritur një marrëveshje për kushtet personale me Foyth. Villarreal tashmë po kërkon mbrojtësit e djathtë në La Liga për të zëvendësuar largimin e mundshëm të Juan Foyth”.

Emery – Edhe trjaneri i Villareal e beri me dije para ndeshjes se Europa League: “Mund të ketë lëvizje të padëshiruara daljeje. Tregu? Nuk po na prek neve. Tregu mbyllet më 31 gusht dhe nuk ka shumë kuptim, megjithëse kushdo që merr vendimin do ta bëjë.

Në Angli donin të ndryshonin datën, por në fundi eshte.Ishte keq per merkaton.E logjikshme do te ishte mbyllja ne fillim te gushtit.Juan Foyth nuk do te jete neser sepse ka probleme. Çfare mund te na ndikoje pervec faktit qe mund te kete levizje te padeshiruara daljeje. Ajo që dhemb më shumë është diçka e papritur, si një klauzolë e madhe pagese ose lojtari e konsideron një ofertë shumë joshëse”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit