E FUNDIT: Roma sakrifikon 8 futbollistë por jo talentin Zaniolo! Zbulohet pakti i fshehtë

13 Korrik 2020
11:56
Telesport

Roma dëshiron ta mbajë Zaniolo dhe Zaniolo dëshiron të qëndrojë në Romë. Pas rikthimit nw fushë dhe te goli që mungonte prej më shumë se 200 ditësh, Corriere dello Sport shkruan mbi të ardhmen e mesfushorit të lindur në vitin 1999 dhe shpjegon se gjatë bisedave të fundit mes klubit dhe lojtarit u shfaq një linjë e vetme për të ardhmen e talentit verdhekuq: do të mbetet në Romë.

Zaniolo, non c'è solo la Juve: ecco il piano di resistenza della ...

Drejtori i përgjithshëm Guido Fienga tashmë i ka thënë Baldini-De Sanctis se të gjithë do të jenë në treg këtë verë, përveç tij. Dhe kjo, edhe në rastin e ofertave prej 60 milion eurosh.

Roma do të duhet të sakrifikojë të tjerët, por jo Zaniolon. Po flasim për lojtarë si Schick, Florenzi, Pastore, Perotti, Juan Jesus, Fazio, Karsdorp dhe Olsen.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit