E FUNDIT: Tërmet tek Interi, ylli i merkatos del pozitiv me COVID-19

21 Tetor 2020
17:01
Eraldo Harlicaj

Situata tek Interi është shumë e keqe sa i përket COVID-19. Ekipi zikaltër ka humbur disa lojtarë prej këtij virusi, ndërsa të tjerë janë kthyer në dispozicion. (Lexo këtu)

Achraf Hakimi është i fundit që ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Ekipi italian ka dalë me deklaratë zyrtare ku konfirmon se futbollisti është prekur dhe ka dalë pozitiv.

“Achraf Hakimi u testua pozitiv përpara ndeshjes kundër Borussia Mönchengladbach. Mbrojtësi i Interit ishte tërësisht asimptomatik dhe tani do të ndjekë protokollin e duhur për situata të tilla”, – tha ai.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit