“E futur e madhe me Lukakun” Ish-presidenti i Interit flet pa doreza!

26 Nëntor 2022
23:10
Telesport

I intervistuar nga kanali i gazetarit interist Gianluca Rossi-t në YouTube, ish-presidenti i Interit Massimo Moratti foli per Romelu Lukakun pa doreza: “Ne pothuajse e kemi harruar faktin që Interi po bën pa lojtarin e deritanishëm mbi të cilin ata bazuan gjithçka, Lukakun. Ishte nje e futur…”.

Një afrim i madh, por qe praktikisht nuk luajti kurrë.  përfundoi ai. Për Steven Zhang: “A do të përpiqet të mbaje klubin? Po, kjo është situata. Dhe mendoj se është edhe zgjidhja më e mirë, duke qenë se çdo ndryshim është një tronditje e madhe për çdo kompani. Sa më shumë që pronarët të qëndrojnë të njëjtë, aq më mirë.”

Ai komenton për Interin dhe Simone Inzaghin: “Ai ka disa dhimbje dhe dhimbje, por ai është mirë. Mendoj se kjo pushim mund të jetë e mirë për të gjitha skuadrat. Nuk mendoj se ka nevojë për nënshkrime të mëdha, edhe nëse vërej se të gjithë po jep për të bërë të njëjtën gjë.

A është Inzaghi afër shkarkimit muajt e fundit? Për të marrë vendime të caktuara duhet të jesh brenda, ligjërimi njerëzor ka rëndësi. Duhet të kesh alternativën gati. Nga jashtë, arsyeton si tifoz dhe ti mund të mendojë disa mendime, por Inzaghi është i mirë dhe Interi gjithashtu luan mirë”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit