E konsideruan si “Klose i ri”: Bayern e pagoi 3 mln euro ende fëmijë por luajti vetëm te rezervat! Sot u largua përfundimisht

1 Korrik 2022
18:35
Telesport

Për shkak të karakteristikave të tij ai ishtë krahasuar me Miroslav Klose dhe Bayern Munich sigurisht qe nuk mund ta lejonte kete mundesi t’i ikte nga duart… Por, e ardhmja e tij nuk do te ishte ashtu si e priste te kolosi gjerman…

Më 30 shtator 2017 ai bëri debutimin e tij profesional në Hamburg-Werder Bremen (0-0), ditën e 7-të të Bundesligës, duke zëvendësuar Bobby Wood në vendin e 89-të. Më 28 tetor në vijim, në praninë e tij të dytë zyrtare, ai gjeti golin e tij të parë në humbjen 2-1 në Hertha Berlin, duke u bërë kështu i pari i lindur në vitet 2000 që shënoi në kampionatin gjerman;

Përsëritet pikërisht një javë më vonë, duke nënshkruar golin përfundimtar 3-1 ndaj Shtutgartit. Në vitin 2019 ai u transferua përgjithmonë te Bayern Munich 3 mln euro pasi i skadonte kontrata pas 1 viti. U duk si operacion i bujshem…

Por, më 25 qershor 2021, pasi u përdor pothuajse ekskluzivisht me ekipin e dytë të klubit bavarez, ai u huazua te Holstein Kiel.  Një lojtar i kompletuar, ai mund të përdoret në të gjitha pozicionet sulmuese: roli në të cilin ai vepron më së miri është ai i sulmuesit të parë, edhe falë ftohtësisë së tij para portës.

Sot, ka ardhur njoftimi se ai eshte bere nje futbollist i plote i Kiel duke firmosur deri ne vitin 2024. “Sulmuesi 22 vjecar do te vazhdoje aventuren me ne deri ne vitin 2024”, shkruan klubi gjerman…

Lajme të tjera

Lajmet e fundit