E KRYER | Interi sakrifikon talentin për të mos shitur një titullar. Tani sulmi për mbrojtësin e Dortmund

16 Gusht 2022
16:08
Telesport
back button

Cesare Casadei së shpejti do të jetë lojtar i ri i Chelseat. Konfirmimet po bien pas lajmit të paraparë nga Corriere dello Sport tashmë tre orë më parë, sipas të cilit xhevahiri i kampionit të Italisë Primavera do të kalojë te blutë nga Interi, i cili do të mbledhë 15 milionë euro plus pesë bonuse.

Mesfushori i lindur në vitin 2003, zbulon Sky Sport, duhet të niset nesër për në Londër dhe më pas t’i nënshtrohet ekzaminimeve të zakonshme mjekësore të enjten. Operacioni u krye nga Michelangelo Minieri, Silvio Pagliari dhe Paolo Busardo.

E gjitha kjo eshte bere edhe ne kuader te faktit se Interi ishte i lekundur per ofertat ne drejtim te Dumfries dhe Skriniar. Per te shpetuar ekuipazhin titullar te anijes, u sakrifikua nje i ri i talentuar, sic ndodhi dikur me Zaniolo te Roma te operacioni Nainggolan.

Shitja e Cesare Casadeit te Chelsea do t’i lejojë Interit të fundosë goditjen për Manuel Akanji dhe kështu të kompletojë mbrojtjen, siç e ka kërkuar qartë Simone Inzaghi ditët e fundit.

“Casadei është gati të bëhet një lojtar i ri i Chelseat për 15 milionë plus 5 bonuse. Një shitje e rëndësishme që mund t’i bëjë zikaltërit të shtrëngohen për Manuel Akanji – raporton Gianluca Di Marzio në faqen e tij të internetit -.

Interi, siç u përmend, ishte duke pritur në fakt. shitja e mesfushorit të ri për të tentuar goditjen e mbrojtësit. Tani oferta për Borussia Dortmund është gati: Nerazzurrët do të duhet të presin dritën e Zhang për të realizuar planin e tyre për të përforcuar mbrojtjen.”

Lajme të tjera

Lajmet e fundit