E KRYER: Ish-futbollisti i Barcelonas “kthehet” zyrtarisht te “familja e tij”!

5 Gusht 2020
16:07
Telesport

Arda Turan kthehet në shtëpinë e ti, Galatasaray, pasi kontrata me Barcelonan më në fund ka skaduar dhe është futbollist i lirë për të firmosur me çdo skuadër!

Edhe pse 33-vjeç, mesfushori ka ende dëshirën për të dhënë maksimumin në fushë dhe firma do të jetë për 1 sezon, me mundësi bonusi prej rreth 500 mijë euro në rast se fitohet kampionati.

Interrotto il prestito di Arda Turan al Basaksehir: torna subito ...

Në 5 vite te Barcelona, Turan ka dështuar totalisht dhe ishte si një çlirim që kontrata mbaroi dhe do të luajë në Stamboll sezonin tjetër. Katalanasit e paguan 34 milion euro te Atletico Madrid, ndërsa e huazuan edhe te Istambul Basaksehir.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit