E KRYER: Sadiku hedh firmën, Malaga e bën “hero”

4 Qershor 2020
20:26
Eraldo Harlicaj

Armando Sadiku ka zgjatur marrëveshjen e huazimit me skuadrën e Malagas. Futbollisti shqiptar është i huazuar nga Levante te skuadra e kategorisë së dytë ku po luan dhe po bën shumë mirë.

Elbasanasi e kishte kontratën paraprake deri më 30 qershorin e 2020, por ai ka gjetur gjuhën e përbashkët me Malagan për të zgjatur bashkëpunimin. Ai do të mbetet me klubin e ligës së dytë deri sa të mbyllet kampionati.

Sadiku është golashënuesi i skuadrës së tij, ndërsa e ardhmja duket larg Malagas. Ekipi që po luan tani nuk ka mundësi ekonomike që të paguajë kartonin e shqiptarit. Vera do ta gjejë sërish me valixhe në duar lojtarin e kombëtares shqiptare.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit