E KRYER! Vjen operacioni i merkatos mes La Liga-s dhe Premier League

25 Korrik 2021
19:46
Telesport

Ashtu si pritej, Tottenham dhe Sevilla kanë arritur akordin për Erik Lamela.

Sulmuesi i djathtë është pjesë e klubit anglez prej vitit 2013.

Pavarësisht kualitetit që zotëron, nuk ia ka dalë të kthehet përfundimisht titullar tek ekipi i Tottenham dhe gjatë këtyre viteve ka shënuar vetëm 17 gola në Premier League.

29-vjeçari argjentinas do të transferohet tek Sevilla për shumën e 25 milion eurove (raporton El Desmarque)

Talenti 20-vjeçari spanjoll do të transferohet te Tottenham.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit