E. LEAGUE: Paqe mes Marseille dhe Lazio, Strakosha protagonist (Video)

21 Tetor 2021
20:53
Denis Hakanaj

Gjysmë hapi flas për Lazio-n në Europa League.

Në javën e tretë të Grupit E, skuadra e Sarri-t ka barazuar 0-0 me Marseille dhe nuk ka arritur t’u shkëputet francezëve në renditje.

Në Francë është zhvilluar një ndeshje shumë taktike dhe e kuilibruar me Pau Lopez dhe Thomas Strakoshën që kanë shpëtuar rezultatin me pritjet e tyre.

Standings provided by SofaScore LiveScore

I pafat Immobile, që ka goditur traversën në pjesën e dytë.

Rezultatet dhe golashënuesit e ndeshjeve të tjera të orës 18:45

Betis-Bayer Leverkusen 1-1

(75′ pen. Borja Iglesias/82′ Andrich)

Fenerbahce-Antwerp 2-2

(2′ Samatta, 21′, 45′ pen. Valencia/62′ Gerkens)

Ludogorets-Braga 0-1

(7′ Horta)

Midtjylland-Crvena Zvezda 1-1

(58′ Ivanic/78′ Dyhr)

Rapid Vienna-Dinamo Zagreb 2-1

(9′ Grull, 24′ Orsic/34′ Hofmann)

Lajme të tjera

Lajmet e fundit