E pabesueshme kush kryeson! “Forbes” publikon 10 presidentët më të pasur të futbollit

27 Tetor 2021
14:06
Alfred Lleshi

“Forbes”, revista prestigjioze ka zbuluar listën e pronarëve (presidentëve) më të pasur të skuadrave evropiane të futbollit. Interesant është fakti se këtë renditje e kryeson presidenti i një ekipi francez, Rennes, që nuk futet të gjigantët e kontinentit.

10. Dmitry Rybolovlev (Monaco) – pasuri prej 5.776 miliardë euro

0. Zhang Jindong (Inter) – pasuri prej 6.353 miliardë euro

8. Rocco Comisso (Fiorentina) – pasuri prej 6.466 miliardë euro

7. Nasser Al-Khelaifi (PSG) – pasuri prej 6.897 miliardë euro

6. Stanley Kroenke (Arsenal) – pasuri prej 9.225 miliardë euro

5. Roman Abramovich (Chelsea) – pasuri prej 12.760 miliardë euro

4. Andrea Agnelli (Juventus) – pasuri prej 20.126 miliardë euro

3. Mansour bin Zayed Al Nahyan (Manchester City) – pasuri prej 20.126 miliardë euro

2. Dietrich Mateschitz (Lepizig) – pasuri prej 25.300 miliardë euro

1. François Pinault dhe familja (Rennes) – pasuri prej 42.075 miliardë euro

Lajme të tjera

Lajmet e fundit