E PABESUESHME: Neymar dhuron shifrën e çmendur për COVID-19!

2 Prill 2020
22:27
Eraldo Harlicaj

Askush nuk i mohon cilësitë e Neymarit në fushën e lojës dhe talentin si bekim nga Zoti. Braziliani është kritikuar gjithmonë për karakterin e tij të vështirë jashtë fushës së lojës. 

Mediet braziliane kanë bërë me dije se futbollisti ka bërë një gjest fantastik. Ai ka dhuruar thuajse 855 mijë euro.

Ylli i PSG-së e ka bërë diçka të tillë javën e shkuar dhe donacioni i tij ka qenë i fshehtë.

Neymar nuk ka dashur që askush ta dijë. Ai i depozitioi në fondacionin e krijuar nga UNICEF që ka bashkuar të gjithë personat e famshëm që të ndihmojnë në këtë moment të vështirë! 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit