E PABESUESHME: “Njeriu Mal” ngre 445 kg. Vikingu islandez çmend rrjetin (VIDEO)

13 Shkurt 2020
13:51

Quhet Hafþór Júlíus “Thor” Björnsson dhe është zgjedhur njeriu më i fortë në botë falë fitores më 6 majin e vitit të shkuar në “World’s Strongest Man” në Manila, Filipine! Por, personazhi i “Game of Thrones që ndryshe njihet edhe me nofkën “Njeriu Mal”, vazhdon të befasojë…

Gjatë përgatitjeve për të marrë pjesë në një kompeticion vjetor në Islandë, në Reikjavik, ka ngritur 445 kg në palestër, duke bërë edhe një squot, pra ulje-ngritje bashkë me peshën që mbante mbi supe!

Lajme të tjera

Lajmet e fundit