Futboll

E pabesueshme! Sarri fshin hundët në xhaketën e Mourinhos

Mediat angleze janë zgjuar me një lajm të çuditshëm ditën e sotme e bëhet fjalë për një gjest jashtë fushës së blertë që ka tërhequr vëmendjen e tifozëve dhe jo vetëm: Sarri fshin hundët në xhaketën e Mourinhos.
Të dy trajnerët kanë shkëmbyer fjalë të këndshme para ndeshjes dhe janë takuar përsëri pas barazimit 2-2 të Chelsea-t me Manchester United, pas një rrëmujë me një ndër teknikët e stafit të Chelsea-t. Ishte Sarri ai që qetësojë portugezin duke i thënë se do të zgjidhte ai problemin dhe deri këtu gjithçka duket për bukuri por…


Gjatë kohës që po flisnin Sarri po “fshinte hundët” dhe pasi kanë mbaruar bisedën të njejtën dorë që kishte në hundë e ka vënë në xhaketën e trajnerit të Manchester United.
Tifozëve nuk mund t’ju shpëtonte kjo video, e cila filloi të shpërndahej në kohë rekord në mediat sociale.
Nga pamjet filmike është e qartë, shikojeni edhe vetë.

Më shumë nga Futboll