E PABESUESHME | Zbulohet oferta e Juventusit për Vlahovic! Tentohet mbyllja e akordit brenda disa ditësh

25 Janar 2022
0:06
Telesport

E ardhmja e Dushan Vlahovic mund të pësojë një ndryshim të bujshëm gjatë kësaj jave të fundit në merkato. Pas fjalëve të publikuara nga Daniele Prade për Sportitalia, Juventus synon të përpiqet të blejë lojtarin duke mos shkuar përtej kësaj jave dhe për këtë arsye pa mbërritur të hënën.

Me lojtarin tashmë është arritur marrëveshja në bazë të 7 milionë eurove neto në sezon, nuk ka asnjë mes klubeve që mund të arrijë në bazën e 60 milionë eurove. Lajmi bëhet i ditur nga faqja e internetit Gazzetta dello Sport.

Fiorentina ndjek Arthur Cabral. 23-vjeçari brazilian nga Campina Grande i Baselit është një nga emrat më të nxehtë për të mundshmen Dushan Vlahovic. Sipas asaj që u grumbullua nga Tuttomercatoweb.com, negociatat për 14 milionë e 2 bonuse.

Për serbin, Juve po përgatit një ofertë prej 60 milionë eurosh, ashtu siç doli në minutat e fundit.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit