Edhe Tebas tani bën tifo: Barcelona ka “asin nën mëngë” për Lewandowski

27 Qershor 2022
18:01
Telesport

Bayern Munich rimendon për Robert Lewandowski. Polaku mund të fillojë nga i patransferueshëm, por 60 milionë euro do të nevojiten për të zhbllokuar marrëveshjen: polaki do të skadojë në 2023 dhe për të shmangur humbjen e tij në një transferim të lirë, bavarezët mund të hapen në shitje.

Prandaj Barcelona është paralajmëruar, tani katalanasit do të duhet të kuptojnë se si të regjistrojnë diferencën prej 20 milionë: për të raportuar është Sky Sport De. Javier Tebas, presidenti i La Ligas, shpreson që sulmuesi polak Robert Lewandowski mund të luajë për Barcelonën sezonin e ardhshëm, duke thënë se ata mund ta kapin atë përmes përdorimit të levave ekonomike.

Klubi i Joan Laporta është zhytur në një plan për të aktivizuar një nga dy ‘levat’ ekonomike të miratuara në asamblenë e fundit të anëtarëve dhe për ta bërë këtë përpara datës 30 qershor, për të shmangur mbylljen me humbje të vitit financiar 2021/22.

“Shpresoj që Lewandowski të luajë për Barcelonën dhe të ketë një sezon të mirë”, tha Tebas, gjatë prezantimit të Legends, muzeut ndërkombëtar të futbollit që do të instalohet në Madrid.

“Shpresoj që levat që Laporta ka aktivizuar do ta lejojnë lojtarin të arrijë te Barcelona, sepse ai është një legjendë e Bayern Munichut dhe futbollit evropian. Nëse e zbatojnë atë që kanë miratuar në asamble, ai do të mund të luajë për Barcelonën. Ka interes dhe nëse i zbatojnë ato leva, atëherë do të mund ta nënshkruajnë atë”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit