EFL CUP: Arsenali eliminon Bielsa-n, Chelsea vuan jashtë mase por e nderojnë penalltitë (VIDEO)

26 Tetor 2021
23:33
Telesport

Arsenali, Chelsea dhe Sunderland kalojnë në çerekfinalet e EFL Cup.

Topçinjtë mundën Leeds të Bielsa 2-0 falë golave ​​në pjesën e dytë nga Chambers dhe Nketiah. Disa vështirësi të tjera për Chelsean dhe Sunderland: Blutë kalojne me vuajtje Southampton-in e Armando Brojes. Vendosin penalltite, pas 1-1 me të cilin 120 minutat kishin përfunduar me golat e Havertz dhe Adams.

I njëjti sukses për Sunderlandin ndaj QPR, i mundur me penallti pas 0-0 ne 120 minuta…

QPR-Sunderland 1-3 pas penalltive
Chelsea-Southampton 5-4 pas penalltive
Arsenal-Leeds 2-0

Te merkuren

Burnley-Tottenham
Leicester-Brighton
Preston-Liverpool
Stoke-Brentford
West Ham-Manchester City

Lajme të tjera

Lajmet e fundit