Futboll

Emery: Neymar nuk do të largohet nga Paris SG…

Emery: Neymar nuk do të largohet nga Paris SG…

Nasser Al-Khelaifi ka udhëtuar për të Brazil për të takuar Neymar dhe shumë vetë e kanë interpretuar këtë udhëtim të pronarit të Paris SG si një takim për të diskutuar për të ardhmen e sulmuesit, që sipas gjasave mund të shkojë te Real Madrid vitin e ardhshëm, edhe në bazë të ndikimit të sponsorit teknik “Nike”. Al-Khelaifi do të përpiqet ta bindë Neymar të qëndrojë.

Image result for emery neymar

Ndërkohë, trajneri i PSG, Unai Emery, sqaroi: “Pas eliminimit nga Real Madrid do të duhet pak kohë që gjërat të kthehen në normalitet. Presidenti dhe Neymar do të kenë një takim miqësor në Paris dhe për mendimin tim është e qartë se klubi ynë ka një projekt solid që bazohet te Neymar. Al-Khelaifi dhe drejtori teknik Artero Henrique do t’i tregojnë Neymar se cilat janë planet tona për të ardhmen. Ai nuk do të largohet nga PSG.”

Më shumë nga Futboll