Emre Can zbulon arsyen pse shkoi te Dortmund dhe si është CR7 si shok skuadre

21 Maj 2020
16:19
Denis Hakanaj

Mesfushori i Borussia  Dortmund, Emre Can, ka zbuluar sesi është Cristiano Ronaldo si shok skuadre.

Can u transferuar nga Juventus te verdhezinjtë në janar.

“E kam parë si jeton, me mentalitetin e tij fitues. Nëse humb një ndeshje në stërvitje, është shumë i mërzitur. Në të kundërt, nëse fiton, feston dhe tallet me humbësit. Është një udhëheqës”, ka thënë Can për Bild.

Në lidhje me transferimin te Dortmund: “Kam ardhur këtu sepse doja të fitojë titullin. Atmosfera këtu është shumë e ngjashme me Liverpool-in, kanë një klub shumë familjar dhe tifozë unikë. Dhe të dy klubet adhurojnë Jurgen Klopp, natyrisht”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit