“Ëndërroj vetëm një gjë tani”, Morata: I jam shumë mirënjohës Getafe-s

3 Dhjetor 2023
12:55
Denis Hakanaj
back button

Alvaro Morata po kalon një sezon të mrekullueshëm me fanellën e Atletico Madridit: sulmuesi spanjoll ka shënuar 12 gola në La Liga dhe UEFA Champions League.

Ish-lojtari i Juventusit ka dhënë një intervistë për Movistar+ në të cilën ka folur për objektivat e tij sezonale:

“Këtë vit mendojmë se mund të jetë ndryshe, që mund të konkurrojmë për të fituar çdo kompeticion. E thashë një herë vitin e kaluar. Këtë vit jemi të bashkuar, kush luan më shumë, kush nuk luan… dhe pastaj bëhemi një ekip i rrezikshëm”.

“Kam mijëra kujtime me babanë dhe gjyshin tim në Calderon. Fanellat e mia të para dhe topat e mi të parë ishin nga Atletico. Unë po vdes për të fituar një trofe të rëndësishëm me Atletico-n”.

Së fundi, sulmuesi spanjoll ka folur edhe për Getafen, klubin që e mirëpriti pas largimit nga ekipi i të rinjve të Colchoneros:

“Getafe është klubi që më ka ndihmuar më shumë në karrierën time. Erdha në një kohë kur nuk kisha më shumë dëshirë të luaja futboll, nuk argëtohesha më.

“Ndoshta u ndodh shumë djemve të rinj që dinë të më dëgjojnë. Në fund, shumë më thanë se ishte një hap prapa, por unë isha atje për një vit me shokë të mrekullueshëm.

“Kam luajtur në tre skuadra të ndryshme dhe, me marrëdhënien që kam me presidentin, do të doja t’i shpërbleja për gjithçka që ka bërë për mua në një farë mënyre…”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit