Episod i shëmtuar në Europa League, e pëson sërish portieri i pafat: Rakitic tregon sendet e turpit

16 Mars 2023
21:56
Telesport
back button

Nuk është padyshim një Europa League me fat për portierin e Sevillas, Marko Dmitrovic. Pas rastit të sulmit të pësuar nga një pushtues i fushës gjatë ndeshjes ndaj PSV-së, portierit iu desh të përballej me një tjetër episod të keq, këtë herë në fushën e Fenerbahces, në ndeshjen e dytë të 1/16-tës.

Nuk ishte një surprizë që andaluzianët do të gjenin një atmosferë të ngrohtë në Turqi, por gjërat kanë marrë një kthesë për keq. Në pjesën e dytë, shumë objekte u hodhën në fushë nga sektori më i nxehtë i tifozëve të Fenerbahçes. Fatkeqësisht, çmimin e pagoi portieri i Sevillas, Dmitrovic, i cili në një moment u rrëzua përtokë.

Ai vuri duart në kokë dhe ishte shumë i lënduar: diçka e goditi pikërisht në kokë. Ndeshja u ndërpre për disa minuta dhe gjuajtjet nuk u ndalën aq sa dy skuadrat ishin praktikisht ende në zonën e skuadrës spanjolle, disa lojtarë vendas u përpoqën të qetësonin shpirtrat e ultrasve me gjeste gjithëpërfshirëse.

Ndërkohë, një nga bashkëlojtarët e Dmitrovicit, ish-lojtari i Barcelonës, Ivan Rakitic, ka filluar të marrë objektet e hedhura në fushë nga tifozët vendas. Në një foto shihet kroati me duar të mbushura me çakmakë, madje edhe më shumë. Gjithçka iu dorëzua arbitrit dhe për këtë arsye përfundoi në fletën e rezultateve.

Një material që mund t’i kushtonte shtrenjtë Fenerbahçes, e cila pavarësisht fitores së ngushtë 1-0 u eliminua nga Sevilla në sajë të 2-0 të marrë në shtëpi pas një rikuperimi rekord për shkak të ndalesës së gjatë të lidhur me trajtimin e portierit. Raporti i gjyqtarit të garës sigurisht që do të jetë i rëndë për klubin turk. Për fat të Dmitroviçit vetëm një plagë e vogël dhe një allçi, por gjërat mund të ishin shumë më keq.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit