“Është e njëjta histori”, menaxheri i yllit të Bayern-it: Kush thotë të kundërtën është hipokrit

3 Shkurt 2023
15:12
Denis Hakanaj
back button

Negociatat për rinovimin e kontratës vazhdojnë prej disa javësh, por marrëveshja nuk po afron. Po flasim për situatën mes Eric Maxim Choupo-Moting, sulmues i Bayern Munich, dhe klubit gjerman.

Në mënryë të veçantë, klubi po kërkon t’ia rinovojë kontratën që i skadon në qershor dhe menaxheri i tij, Roger Wittman, ka shojeguar për Sky Sport DE:

“Unë dhe Just (babai i lojtarit kamerunas) kemi arritur një marrëveshje me Bayern-in. Hasan Salihamidzic mund ta konfirmojë. Jemi në hapat e fundit, por nuk mund të garantoj se çfarë do të ndodhë, sepse rreziku ekziston”.

Menaxheri i Choupo-Moting ka shtuar me sinqeritet të madh: “Ka një dëshirë të qartë nga ana e Maxim, i cili ka manifestuar dëshirën për të qëndruar këtu dhe edhe Bayern ka dëshirë ta mbajë. Në fund është gjithmonë çështje parash, kush thotë të kundërtën është një hipokrit”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit