“Është i shtrenjtë sa një Kazino”, drejtuesi shtang pretendentët për yllin e ri

16 Dhjetor 2021
15:18
Denis Hakanaj

“Tchouameni? Kushton sa një Kazino”.

Kjo ka qenë deklarata e bërë për Tuttosport nga drejtori sportiv i Monaco, Paul Mitchell.

Vlerësimi që bën sot klubi i Principatës për mesfushorin është trefishi i 18 milionë eurove që, në 2018-ën, shërbyen për ta blerë nga Bordeaux.

“Është një lojtar i kompletuar, i shpejtë, i fortë fizikisht dhe teknikisht: më kujton pak Steven Gerrard, ish-motor i Liverpool-it dhe Anglisë”, ka thënë Mitchell.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit