ESPN kujton perlën e Calhanoglu në Bundesliga 6 vite më parë: Ende nuk e kuptojmë se si… (VIDEO)

1 Qershor 2020
14:02
Telesport

“Një ditë dua të jem si George Hagi te Gallatasaray, duke veshur fanelën me nr.10. Jam tifoz i çmendur i asaj skuadre, por të gjithë në familjen tonë”. Hakan Calhanoglu është i fokusuar te Milani, i thur elozhe Zlatan Ibrahimovic (“Eshtë ylli ynë”) dhe përgatitet për rifillimin e sezonit.

Goal Hakan Calhanoglu 3 0 Borussia Dortmund free kick Goal HD 22 ...

Prej vitit 2017 aktivizohet te kuqezinjtë, por ESPN nuk harron edhe kur vishte fanelën e Hamburgut në Bundesliga dhe ende nuk ishe transferuar te Leverkusen. Një gol madje ende sot është objekt studimi.

“Jemi ende duke u munduar të kuptojmë fizikën pas kësaj goditje dënimi”, shkruan kanali i famshëm. Mesfushori kuqezi goditi rreth 40 metra duke mashtruar portierin e Borussia Dortmund me një trajektore gati të pamundur…

Lajme të tjera

Lajmet e fundit