ESTRADË: VAR bën lëmsh Anglinë! Zaha shënon me penalltinë e çuditshme (Video)

19 Shtator 2020
20:12
Eraldo Harlicaj

Crystal Palace ka shënuar golin e dytë në ndeshjen ndaj Manchester United për 0-2. Skena të çuditshme dhe rregulla skandaloze, pasi miqtë fituan penallti pas dorës së Lindelof. Ayew u ndal nga portieri David De Gea duke  bërë që gjyqtari të vazhdojë lojë. VAR ndërhyri sërish, pasi loja kishte rifilluar duke përsëritur 11-metërshin. Portieri spanjoll kishte dalë pak centimetra pas gjuajtjes së Ayews. Zaha e mori përsipër dhe nuk gaboi për 0-2.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit