Eto’o bind Mbappe të zgjedhë Kamerunin para Francës: ja çfarë i ka premtuar

6 Dhjetor 2023
14:57
Denis Hakanaj
back button

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kamerunit, Samuel Eto’o thuhet se ka bindur Ethan Mbappe, vëllanë e vogël të yllit të PSG, Kylian Mbappe, të luajë për kombëtaren afrikane.

Ethan ka mundësinë të luajë për Algjerinë ose Francën, por duket se ndjesia e adoleshencës po anon drejt origjinës së tij kamerunase.

Pasi humbi Mbappe te Franca, Eto’o dëshiron të sigurohet që FECAFOOT të mos përsërisë të njëjtin gabim dy herë, veçanërisht nëse Ethan do të bëhet një lojtar kyç për Les Bleus.

Sipas Fennec Football, ish-sulmuesi i Barcelona-s i ka bërë disa premtime të mëdha për të bindur të riun Mbappe të përfaqësonte Kamerunin në nivele të larta.

Eto’o besohet të ketë propozuar idenë për ta bërë Ethan një lojtar kyç të ekipit kombëtar të Kamerunit, si dhe ta përfshijë atë në skuadër për Kupën e Kombeve të Afrikës 2023 në Bregun e Fildishtë.

Mesfushori 16-vjeçar i Paris Saint Germain nuk ka bërë ende një paraqitje për asnjë nga ekipet kombëtare franceze pasi humbi udhëtimin në Indonezi për Kupën e Botës FIFA U17.

Ai gjithashtu nuk ka bërë ende debutimin e tij për ekipin e parë të PSG-së këtë sezon, pavarësisht se ka bërë disa paraqitje mbresëlënëse me ekipin U19.

Ethan Mbappe ka bërë 12 paraqitje në kampionatin U19, duke shënuar tre gola dhe duke dhënë dy asiste, sipas Transfermarkt.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit