Basketboll

Euroleague: Barcelona kërcënon Panathinaikos, Real udhëton në Moskë

Do të luhen sot dhe nesër takimet e raundit të 17-të të Euroleague në basketboll për meshkuj, një javë ku do të ketë disa përballje interesante. Në Greqi, Panathinaikos do të presë Barcelonën, ndërsa kampionët në fuqi të Fenerbahce do të luajnë në Spanjë, ndaj Valencia. Edhe Real Madrid ka një sfidë të vështirë në Moskë, ku do të luajë ndaj Khimki, ndërsa kryesuesit e CSKA-së do të luajnë në Milano përballë Armanit.

EUROLEAGUE – RAUNDI I 17-TË

11 janar, Panathinaikos – Barcelona, ora 20:00

11 janar, Maccabi – Brose Bamberg, ora 20:05

11 janar, Armani Milano – CSKA Moskë, ora 20:45

11 janar, Valencia – Fenerbahce, ora 20:45

12 janar, Khimki Moskë – Real Madrid, ora 18:00

12 janar, Anadolu Efes – Crvena Zvezda, ora 18:30

12 janar, Zalgiris Kaunas – Unicaja Malaga, ora 19:00

12 janar, Baskonia Gasteiz – Olympiacos, ora 20:30

Më shumë nga Basketboll