Euroleague: Barcelona “ngec” në Rusi, fitojnë Real Madrid dhe Milano

22 Janar 2022
10:24
Gentian Spiri

Pas disa raundesh të cunguara më në fund Euroleague i është rikthyre normalitetit, teksa janë luajtur të gjitha ndeshjet e raundit të 22-të.

Skuadra e Barcelonës është mundur 70-64 në Rusi nga Unics Kazan (L.Brown 22 pikë) dhe tashmë ndan kreun me Real Madrid. Skuadra “merengues” fitoi 89-74 ndaj gjermanëve të Alba Berlin (Heurtel 17 pikë).

Në vendin e tretë ngjitet ekipi italian i Armani Milano, që mposhti në Moskë skuadrën vendase të CSKA, me rezultatin 67-57. Fitojnë edhe kampionët në fuqi të Anadolu Efes, që triumfuan në sekondat e fundit 82-81 ndaj Panathinaikos.

Euroleague – Raundi i 22-të

Unics Kazan – Barcelona, 70-64

Zenit st.Petersburg – Monaco, 77-86

Fenerbahce – Zalgiris Kaunas, 73-67

Alba Berlin – Real Madrid, 74-89

Maccabi Tel Aviv – Olympiacos, 84-69

CSKA Moskë – Armani Milano, 57-67

Anadolu Efes – Panathinaikos, 82-81

Baskonia Gasteiz – Bayern Mynih, 77-84

Villeurbanne – Crvena Zvezda, 69-67

Lajme të tjera

Lajmet e fundit