EUROPA LEAGUE 2019-20: Hidhet shorti i çerekfinaleve dhe gjysmëfinaleve. Inter-Manchester vetëm në finale!

10 Korrik 2020
13:59
Telesport

16 ekipe ende në garë, një fazë finale për t’u organizuar shumë më përpara: një orë pas shortit të Champions League u hodh edhe shorti i Europa League që ka përcaktuar zyrtarisht çerekfinalet.

Të gjitha skuadrat e kualifikuara në fazën e 1/8-ve, për të thënë të drejtën, janë ende në garë, por në prag të fazës finale të turneut, që do të zhvillohet në Gjermani, janë fiksuar çiftet e fituesve të këtij turi për çerekfinalet.

Skuadrat ende në garë dhe përballjet

İstanbul Başakşehir / Copenhagen

Olympiacos / Wolverhampton

Rangers / Bayer Leverkusen

Wolfsburg / Shakhtar Donetsk

Inter / Getafe

Sevilla / Roma

Eintracht Frankfurt / Basel

LASK / Manchester United

Vetëm tetë skuadra nga këto do të vazhdojnë më tej për “final eight” të Europa League. Ja si vazhdon rruga:

UEFA Europa League Quarter-Final Draw Result 2019/20 Official ...

 ÇEREKFINALET

Wolfsburg/Shaktar-Eintracht Frankfurt/Basel

Lask/Manchester United- İstanbul Başakşehir/Copenhagen

Inter/Getafe-Rangers/Bayer Leverkusen

Olympiakos/Wolverhampton-Sevilla/Roma

GJYSMËFINALET

FITUESI 1- FITUESI 3

Wolfsburg/Shaktar-Eintracht Frankfurt/Basel

Inter/Getafe-Rangers/Bayer Leverkusen

FITUESI 2- FITUESI 4

Lask/Manchester United- İstanbul Başakşehir/Copenhagen

Olympiakos/Wolverhampton-Sevilla/Roma

Lajme të tjera

Lajmet e fundit