Europa League, formacionet zyrtare të gjysmëfinaleve: në Londër shkruhet historia

28 Prill 2022
20:13
Denis Hakanaj

Europa League po i afrohet fundit. Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e para gjysmëfinale mes West Ham-Frankfurt dhe Leipzig-Rangers. Formacionet janë bërë zyrtare për të dy takimet. Këto janë zgjedhjet e Moyes dhe Glasner.

West Ham (4-3-3): Areola; Johnson, Dawson, Zouma, Cresswell; Soucek, Rice, Fornals; Bowen, Antonio, Lanzini.

Eintracht (3-4-2-1): Trapp; Tuta, Hinteregger, Touré; Knauff, Sow, Rode, Kostic; Lindstrom, Kamada; Borré.

Kjo do të jetë ndeshja numër 35-së për Kevin Trapp në Europa League, me portierin 31-vjeçar që do të bëhet gjermani me më shumë ndeshje në historinë e këtij kompeticioni.

Për sa i takon gjysmëfinales tjetër, asaj që do të luhet në Gjermani mes Leipzig dhe Rangers, këto kanë qenë zgjedhjet e bëra nga Tedesco dhe van Bronckhorst.

Leipzig (3-4-3): Gulacsi; Gvardiol, Henrichs, Halstenberg; Laimer, Adams, Klostermann, Angelino; Olmo, Nkunku, Szoboszlai.

Rangers (4-2-3-1): McGregor; Tavernier, Goldson, Bassey, Barisic; Jack, Lundstram; Aribo, Kamara, Kent; Wright.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit