EUROPA LEAGUE: Lukaku barazon rekordin e legjendës Shearer!

5 Gusht 2020
23:26
Telesport

Me golin e tij sonte kundër Getafe në Europa League, i treti në këtë sezon në Europa League pas dy ndaj Ludogorets, Romelu Lukaku barazoi rekordin e Alan Shearer, i cili në 2005 shënoi për tetë ndeshje radhazi në Kupën e atëhershme UEFA.

Lukaku come Shearer: recordo in Europa League per il belga dell'Inter

Një ecuri golash që për belgun filloi në nëntor 2014, me fanellën e Evertonit, me golin kundër Ëolfsburgut në fazën e grupeve.

Pastaj pesë gola në dy ndeshje kundër Young Boys, tre në ndeshjen e parë dhe dy në kthim dhe ato kundër Dinamo Kiev, deri në ato me zikaltërit.

Wolfsburg-Everton 0-2 (1 gol)

Young Boys-Everton 1-4 (3)

Djemtë Everton-Young 3-1 (2)

Everton-Dinamo Kiev 2-1 (1)

Dynamo Kiev-Everton 5-2 (1)

Ludogorets-Inter 0-2 (1)

Inter-Ludogorets 2-1 (1)

Inter 2-0 Getafe (1)

Lajme të tjera

Lajmet e fundit