EUROPIANI: Nis aventura kuqezi për femrat, po luhet ndaj Finlandës në Elbasan!

2 Shtator 2019
17:38
back button

Kombëtarja e femrave të Shqipërisë ka nisur sot zyrtarisht rrugëtimin drejt Europianit, përballë Finlandës në “Elbasan Arena”, ku rreshtjet e shiut dhe stuhia kanë bërë që të shtyhet ndeshja për të paktën 30 minuta, pasi do të niste në orën 17:00.

Bëhet fjalë për ndeshjen e parë në grupin E, ndërsa në grup kemi edhe Skocinë, Portugalinë dhe Qipron, përveç Finlandës.

FORMACIONET ZYRTARE

SHQIPËRIA: Rexhepi, Elezaj, Maliqi, Bajraktari, Rrahmani, Krasniqi, Maksuti, Gjini, Franja, Doçi, Morina. Trajner: Vioresin Sinani.

FINLANDA: Korpela, Hyrynen, Uesterlund, Kuika, Engman, Sumanen, Niman, Koivisto, Oling, Kolanen, Salstrom. Trajner: Ana Signeul.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit