F1: Norris, Sainz dhe Russell i befasojnë të gjithë (Video)

25 Shtator 2021
15:32
Denis Hakanaj

Lando Norris dhe Carlos Sainz do ta nisin nga rasha e parë Çmimin e Madh të Rusisë.

Në fundin e provave kualifikuese, ka qenë kalimi te gomat slick i Ferrari-t që ka shpërblyer McLaren dhe Ferrari-n dhe ka penalizuar Mercedes, që nuk ka shkuar më larg se një vend i katërt me Hamilton (autor i një gabimi në bokse), i parakaluar edhe nga shoku i tij i ardhshëm i skuadrës George Russell.

Në radhën e tretë Daniel Riçiardo dhe Fernando Alonso. I shtati Valtteri Bottas. Në fund, Charles Leclerc dhe Max Verstappen që kanë kursyer makinat e tyre në prag të garës, që parashikohet të zhvillohet në pistë të thatë.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit