Fabio Capello e thotë “troç”: Pamë një Juventus mediokër!

24 Nëntor 2020
23:33
Telesport

“Duhet të rrezikosh më shumë, lojë shumë elementare dhe shumë e shkurtër”.

Nga studiot e Sky Sport, Fabio Capello komenton suksesin e Juventusit ndaj Ferencvaros:

“Ata arritën në fund dy herë për të qenë të rrezikshëm dhe asgjë tjetër. Shumë pak për një ekip që ka kohë që luan në një nivel shumë të lartë. Sonte pamë një Juve mediokër, në cilësi dhe ide”.

Edhe Andrea Pirlo pranon sjelljen e gabuar të ekipit. “Qëllimi ishte të hynim me një qëndrim tjetër – shpjegon ai për Sky – ne e kishim thënë këtë para ndeshjes. Sidoqoftë, e dini, kur luani këto lojëra dukshëm të thjeshta hasni në vështirësi.

Ne ishim sipërfaqësorë dhe atëherë duhet të bësh një lojë ndjekjeje deri sa të vijë goli”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit