Falcao thellon krizën e Barçës, Depay tradhton katalanasit (Video)

27 Tetor 2021
20:54
Denis Hakanaj

Vazhdon kriza e rezultateve për Barcelona-n.

Pas humbjes në El Clasico, katalanasit janë mundur edhe në javën e 11-të të La Liga-s, dhe tani mbajnë vendin e 9-të në kampionat me 15 pikë.\

Humbja e radhës për skuadrën e Koeman ka ardhur në fushën e Rayo Vallecano-s. Ka qenë Falcao që ka ndëshkuar miqtë në minutën e 30-të pas një gabimi të bërë nga Busquets në mesfushë.

Barça ka patur një mundësi të artë në minutën e 72-të për të barazuar rezultatin dhe shmangu humbjen.

Memphis Depay ka fituar një penallti dhe është paraqitur vetë te pika e bardhë për ta ekzekutuar, por gjoajtja e tij është ndalur nga një pritje e mrekullueshme e portierit Dimitrievski.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Lajme të tjera

Lajmet e fundit