Fati i Tuchel i shkruar, Bayern mendon edhe për një kandidat befasues nga Holanda!

4 Mars 2024
21:00
Telesport
back button

Bayern Munich do të përballet nesër me Lazion në ndeshjen e dytë të Ligës së Kampionëve. Skuadra gjermane – e cila ne Bundesliga po vuan dhe i ka hapur rrugen e titullit Leverkusenit – duhet te pergjigjet me permbysje pas humbjes 1-0 të arritur në 90 minutat e para.

Pavarësisht se si përfundon ndeshja, megjithatë, klubi bavarez ka bere tashmë te ditur se rruga që e pret trajnerit aktual Thomas Tuchel eshte e zbardhur, pasi ai të thotë lamtumirë në fund të sezonit aktual.

Në Gjermani, natyrshëm, emri kryesor dhe kandidati më i fortë ka disa kohë, shumë pajtohen, është Xabi Alonso ai që aktualisht kryeson tabelën e Bundesligës me Bayer Leverkusen-in e tij, ende nuk është mundur kurrë këtë sezon (i vetmi ekip në të gjithë Evropën ) dhe gjithnjë e më shumë në prag të marrjes së kampionatit të parë historik gjerman që nga ekzistenca e klubit.

Megjithatë, edhe Liverpool po shkon drejt spanjollit, i cili do të duhet të identifikojë edhe trashëgimtarin e Klopp. Me sigurinë për të qenë në gjendje të zbresë Alonso që nuk është aty, është e pashmangshme që Bayern Munich gjithashtu të eksplorojë disa alternativa dhe një nga më intriguesit mund të vijë nga liga më e mirë në Holandë.

Sipas asaj që mësohet nga Abendzeitung, në fakt mes kandidatëve për stolin e Bayernit është edhe Arne Slot, trajneri i Feyenoord-it aktualisht i dyti në ligë dhe me të cilin fitoi Eredivisie sezonin e kaluar, 2022/23.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit