Fenerbahçe pas mbrojtësit shqiptar, Muriqi futet mik!

22 Maj 2020
17:26
Eraldo Harlicaj

Fenerbahçe po mendon që tani për merkaton e verës dhe po mendon për një shqiptar. Emri që ka dalë në listën e Fenerit është mbrojtësi Florent Hadergjonaj. Futbollisti i Kosovës mund të kalojë në verë te gjegantët e Turqisë.

Ai kaloi te Kasimpasa në janar dhe u kthye menjëherë në titullar. 25-vjeçari është joshur nga drejtuesit e Fenerbahçes dhe për faktin se në mes është futur sulmuesit Vedat Muriqi. Ky i fundit është futur “mik” për shokun e tij.

Shtatlarti ka nisur bisedimet me shokun e tij. Hadergjonaj do të bindet me shumë mundësi nga skuadra e Fenerbahçes. Kontrata e Hadergjonajt me Kasimpasan skadon në vitin 2021, por duket se diçka e tillë nuk është problem për Fenerin që do të paguajë për kartonin e tij.

Another Kosovo after Fenerbahçe Muriqi!  Initiatives accelerated

Lajme të tjera

Lajmet e fundit