FIFA 19 heq Ronaldo-n nga kopertina dhe nga loja

15 Shkurt 2019
19:46

Ndryshime të mëdha po afrojnë për FIFA 19. Disa prej ndryshimeve pritet të lumturojnë tifozët, si fytyra e vërtetë e Jadon Sancho, portretet e reja 2D të mbi 200 lojtarëve dhe atributet e përditësuara. 

Gjithsesi, një ndryshim në veçanti ka shkaktuar polemika mes përdoruesve. 

Mesa duket, regjimit të Cristiano Ronaldo-s si fytyra kryesore e FIFA-s po i vjen fundi. 

EA Sports ka zbuluar se tre lojtarë të rinj do t’i marrin vendin. Ata janë Kevin De Bruyne, Neymar dhe Paulo Dybala. 

Dhe me përditësimin e ri të “software” të lojës, Ronaldo gjithashtu do të zhduket nga menuja. 

Ky është një vendim i rëndë i kompanisë ndaj yllit portugez dhe arsyeja thuhet të jenë akuzat për përdhunim. 

Ndërkohë, priten ndryshime të tjera surprizë që do të zbulohen me kalimin e ditëve. 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit