Firmë dhe dhuratë: Maldini  e ka gjetur numrin dhjetë për  Milan-in e tij

26 Qershor 2022
9:42
Denis Hakanaj

Paolo Maldini është gati të rinovojë me Milan-in dhe të mbyllë përfundimisht dyshimet për të ardhmen e tij me konfirmimin te kuqezinjtë.

Drejtori teknik i milanezëve mbush sot 54 vjeç dhe po studion goditjet e mundshme për të përforcuar skuadrën kampione të Italisë, duke tentuar të ngrejë më tej nivelin e ekipit të trajnerit Stefano Pioli.

Duhet urgjentisht një përforcim sidomos në rolin e fantazistit, me ‘Djallin’ që po lëviz në disa fronte. Ideja e fundit është Ziyech, tashmë në listën e Maldin-it dhe krahut të djathtë Massara verën e kaluar, me lojtarin maroken që duket se është drejt largimit nga Chelsea.

Edhe i riu De Ketelaer është gjithashtu në radarin e tifozëve të Milan-it, si dhe talenti i Sassuolo Traore në Serie A. Marco Asensio, i cili mund të largohet nga Real Madridi këtë verë pa rinovimin e kontratës, padyshim që mbetet një objektiv për Maldin-in.

Sipas Gazzetta dello Sport, Dekreti i Rritjes mund të favorizojë sulmin ndaj yllit të Los Blancos, që ka një kosto të përballueshme prej rreth 20 milionë euro.

Corriere della Sera shton se Asensio do të duhet të sakrifikojë pagën e tij, duke marrë parasysh 6 milionë eurot aktuale që ai merr në Madrid: pronësia e Milanit nuk do të donte të shkonte përtej 5 neto.

Marrëdhënia e shkëlqyer mes kuqezinjve dhe Real-it, e vërtetuar nga biznesi i viteve të fundit, mund të favorizojë negociatat për transferimin e spanjollit në urdhrat e Piolit.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit