Fjalia që Marcelo përdori ndaj arbitrit dhe pse rrezikon 3 ndeshje skualifikim!

21 Janar 2022
17:29
Telesport
back button

Real Madridi do të apelojë për te kuqin që arbitri Figueroa Vázquez tregoi kundër Marcelo, i cili u përjashtua nga fusha në fund të pjesës së parë të shtesës ne Copa del Rey dhe Kroos, i cili u ndëshkua për protesta pas një faulli inekzistent.

Pozicioni i mbrojtësit të krahut brazilian është më shqetësues, pasi në raportin e arbitrave thuhet: “Në minutën e 102-të lojtari Marcelo u përjashtua me karton të kuq për këtë arsye: ai ndaloi një mundësi të dukshme goli me një faull. Pas faullit, ai iu drejtua arbitrit me shprehjen je shume i keq”.

Kuptimi dhe precedenti – Fjalë për fjalë do të thotë “je shumë i keq”, ose më mirë, “i rëndë”. Por në kuptimin negativ, Marcelo mund ta ketë përcaktuar Figueroa Vázquez si “shumë të varfër”.

Një episod i ngjashëm ndodhi në vitin 2019 me Ousmane Dembélé, i cili u përjashtua për dy raunde pasi shqiptoi të njëjtat fjalë kundër Mateu Lahoz (ai sapo kishte përjashtuar Araujo). Prandaj, lateral rrezikon një pezullim prej tre raundesh (një për të kuqtë dhe dy për fyerjen) dhe prandaj Reali është gati të apelojë.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit