Flick kundër Bayernit? Telefonon mbrojtësin: Je i rëndësishëm!

26 Nëntor 2020
21:17
Eraldo Harlicaj

Lajmet për largimin e mbrojtësit, Jerome Boateng, kanë marrë dhenë. Bayern Munchen nuk ka ndërmend që t’i rinovojë kontratën dhe lojtari është mësuar me diçka të tillë.

Trajneri Hansi Flick nga krahu tjetër i beson atij dhe po e aktivizon si titullar. 32-vjeçari po jep maksimumin dhe pavarësisht se është i habitur nga trajtimi që i bëri klubi nuk ka reaguar keq.

Flick nga krahu tjetër e ka marrë direkt në telefon dhe ka kërkuar ta qetësojë. Ai i ka shprehur mbrojtësit të tij besimin e plotë dhe ka lënë hapur një dritare për rinovimin e tij.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit