Formacionet e Atletico-Barça: Simeone pa Suarez, Koeman i beson talentit dhe ish-yllit të Colchonero-s

21 Nëntor 2020
20:20
Denis Hakanaj

Në orën 21 do të luhet në Wanda Metropolitano ndeshja e madhe e javës së dhjetë të La Liga-s mes Atletico Madrid dhe Barcelona-s.

Simeone ka zgjedhur të zbresë në fushë me Joao Felix dhe Correa-n, ndërsa Luis Suarez nuk do të luajë për shkak të Covid-19.

Koeman i ka besuar Pjanic-it në mesfushë dhe Pedri-t në sulm Messi-n, Demebele-n dhe ish-yllin e  Colchoneros, Griezmann.

Formacionet zyrtare

ATL. MADRID (4-4-2): Oblak; Trippier, Savic, Giménez, Hermoso; Marcos Llorente, Koke, Saúl, Carrasco; Joao Félix, Correa.

BARCELONA (4-2-3-1): Ter Stegen; Sergi Roberto, Pique, Lenglet, Jordi Alba; Pjanić, de Jong; Messi, Pedri, Dembele; Griezmann.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit